ohlasy

Jako didaktička vidím bohaté využití této knihy na 1. i 2. stupni ZŠ. Dokáže pobavit a rozesmát, ale i nasměrovat k zájmu o češtinu. Texty jsou vhodné pro rozvoj představivosti a zároveň pro práci s jazykem, pro rozvoj schopnosti popisu nebo líčení. Jemný, inteligentní humor, krásné ilustrace a obrovská dávka fantazie a imaginace dělají z Patlasu zvířat jedinečné dílko. Kéž by se dostala do rukou našim žákům a studentům! Doporučuji a podporuji!!!
Mgr. Růžena Písková Ph.D, Katedra českého jazyka a literatury FPE ZČU
Patlas zvířat je originální knížka, která kombinuje fakta s vtipnými smyšlenými informacemi. Její čtení si užije jak mladý čtenář, tak i dospělý. Knížka je navíc doplněna o povedené ilustrace, přesto není přepatlaná. Je to zkrátka patlas jak se patří!
Viktorie Baierová, Holoubkov
Kniha působí skvostně nejen díky ilustracím, ale i autorským textům, kterými autorka doplňuje a vtipně transformuje reálné informace.
Mgr. Jan Adam Brosch, SOŠOUUD Plzeň
Dada, surrealismus, poetismus a zoologie v jednom balení. Úžasná koncentrace imaginace, vtipu, iracia i racia. Gracia(s)!
Mgr. Marian Páchnik, Plzeň
Patlas je vtipný a originálně zpracovaný. Čtenáře už na prvních stránkách vtáhne vyvážená kombinace reálných a smyšlených informací o zvířatech. Obdivuji Elišky kreativitu, díky které je knížka vhodná jak pro děti, tak dospělé.
Klára Hájková, Plzeň
Zábavné čtení plné obrázků, právě takovou knížku stvořila Eliška. Je to nápadité, originální a roztomilé.
Michaela Burdová, spisovatelka
S vážnou tváří jsem knihu otevřel, s radostí přečetl a s širokým úsměvem ji zavřel. Je to kniha pro dobrou náladu.
Ing. Jiří Svoboda, Plzeň
Patlas mě mile překvapil, spousta vtipných nápadů, krásné ilustrace, baví mě snad ještě více než děti. Oceňuji i hezkou sazbu a vazbu. Mezi mořem komerčních (a odfláknutých) knížek pro děti je tahle pokladem.
Jiří Kohout, Plzeň
Naprosto geniální kniha! Děti jsou z ní paf a my dva se ženou jakožto přírodovědci taky. Je kouzelná a hezky diagnostikuje, kdo je škrob a kdo má fantazii.
RNDr. Josef Lhotský, Ph.D., Praha