ohlasy

Jako didaktička vidím bohaté využití této knihy na 1. i 2. stupni ZŠ. Dokáže pobavit a rozesmát, ale i nasměrovat k zájmu o češtinu. Texty jsou vhodné pro rozvoj představivosti a zároveň pro práci s jazykem, pro rozvoj schopnosti popisu nebo líčení. Jemný, inteligentní humor, krásné ilustrace a obrovská dávka fantazie a imaginace dělají z Patlasu zvířat jedinečné dílko. Kéž by se dostala do rukou našim žákům a studentům! Doporučuji a podporuji!!!
Mgr. Růžena Písková Ph.D, Katedra českého jazyka a literatury FPE ZČU
Patlas zvířat je originální knížka, která kombinuje fakta s vtipnými smyšlenými informacemi. Její čtení si užije jak mladý čtenář, tak i dospělý. Knížka je navíc doplněna o povedené ilustrace, přesto není přepatlaná. Je to zkrátka patlas jak se patří!
Viktorie Baierová, Holoubkov
Kniha působí skvostně nejen díky ilustracím, ale i autorským textům, kterými autorka doplňuje a vtipně transformuje reálné informace.
Mgr. Jan Adam Brosch, SOŠOUUD Plzeň
Dada, surrealismus, poetismus a zoologie v jednom balení. Úžasná koncentrace imaginace, vtipu, iracia i racia. Gracia(s)!
Mgr. Marian Páchnik, Plzeň
Patlas je vtipný a originálně zpracovaný. Čtenáře už na prvních stránkách vtáhne vyvážená kombinace reálných a smyšlených informací o zvířatech. Obdivuji Elišky kreativitu, díky které je knížka vhodná jak pro děti, tak dospělé.
Klára Hájková, Plzeň
Zábavné čtení plné obrázků, právě takovou knížku stvořila Eliška. Je to nápadité, originální a roztomilé.
Michaela Burdová, spisovatelka
S vážnou tváří jsem knihu otevřel, s radostí přečetl a s širokým úsměvem ji zavřel. Je to kniha pro dobrou náladu.
Ing. Jiří Svoboda, Plzeň