ohlasy

Jako didaktička vidím bohaté využití této knihy na 1. i 2. stupni ZŠ. Dokáže pobavit a rozesmát, ale i nasměrovat k zájmu o češtinu. Texty jsou vhodné pro rozvoj představivosti a zároveň pro práci s jazykem, pro rozvoj schopnosti popisu nebo líčení. Jemný, inteligentní humor, krásné ilustrace a obrovská dávka fantazie a imaginace dělají z Patlasu zvířat jedinečné dílko. Kéž by se dostala do rukou našim žákům a studentům! Doporučuji a podporuji!!!
Mgr. Růžena Písková Ph.D, Katedra českého jazyka a literatury FPE ZČU
Dada, surrealismus, poetismus a zoologie v jednom balení. Úžasná koncentrace imaginace, vtipu, iracia i racia. Gracia(s)!
Mgr. Marian Páchnik, Plzeň
S vážnou tváří jsem knihu otevřel, s radostí přečetl a s širokým úsměvem ji zavřel. Je to kniha pro dobrou náladu.
Ing. Jiří Svoboda, Plzeň
Naprosto geniální kniha! Děti jsou z ní paf a my dva se ženou jakožto přírodovědci taky. Je kouzelná a hezky diagnostikuje, kdo je škrob a kdo má fantazii.
RNDr. Josef Lhotský, Ph.D., Praha
Patlas zvířat je originální knížka, která kombinuje fakta s vtipnými smyšlenými informacemi. Její čtení si užije jak mladý čtenář, tak i dospělý. Knížka je navíc doplněna o povedené ilustrace, přesto není přepatlaná. Je to zkrátka patlas jak se patří!
Viktorie Baierová, Holoubkov
Patlas je vtipný a originálně zpracovaný. Čtenáře už na prvních stránkách vtáhne vyvážená kombinace reálných a smyšlených informací o zvířatech. Obdivuji Elišky kreativitu, díky které je knížka vhodná jak pro děti, tak dospělé.
Klára Hájková, Plzeň
Patlas mě mile překvapil, spousta vtipných nápadů, krásné ilustrace, baví mě snad ještě více než děti. Oceňuji i hezkou sazbu a vazbu. Mezi mořem komerčních (a odfláknutých) knížek pro děti je tahle pokladem.
Jiří Kohout, Plzeň
Kniha působí skvostně nejen díky ilustracím, ale i autorským textům, kterými autorka doplňuje a vtipně transformuje reálné informace.
Mgr. Jan Adam Brosch, SOŠOUUD Plzeň
Zábavné čtení plné obrázků, právě takovou knížku stvořila Eliška. Je to nápadité, originální a roztomilé.
Michaela Burdová, spisovatelka

Knížka Patlas zvířat Elišky Svobodové mě upřímně potěšila. Jsem přesvědčený, že knížka je pro všechny, bez rozdílu věku, kdo si chtějí hrát a při tom se i smát. Objevují se zde dvojsmysly i hraní se slovy, které nás provádějí bohatostí forem a zase zpět k porozumění vlastního obsahu. Čtení Patlasu mě pobavilo i rozesmálo. V době zkratkovité komunikace na sociálních sítích nebo různých prázdných proklamací, působí krásné a veselé obrázky s vtipnými texty svěže a uvolněně. Modře psané věty se prolínají s popisky zvířat a snoubí tak fantazii se skutečností, což nám připomíná, že tato hranice je neostrá nebo možná ani neexistuje. Patlas zvířat nás učí i vědomému používání slov a ocenění pestrosti našeho jazyka. Také ilustrace jsou nejen nádherné, ale skvěle vyjadřují přenesené významy slov. Nejspíš až uslyším nebo přečtu slova „okoun“ nebo „hroznýš“ (a také spoustu jiných), tak si vybavím obrázky z Patlasu a hrozí mi, že zase budu mít dobrou náladu. Je určitě ještě mnoho lidí, které tato knížka potěší a jsem si jistý, že ji čeká skvělá budoucnost. Přeji autorce a knížce vše dobré a těším se na další pokračování.

Martin Hais, Čížkrajice