pro školy

Proč je knížka Patlas zvířat vhodná pro školy a školní družiny? 

Jak knížku objednat pro školu?

„Jako didaktička vidím bohaté využití této knihy na 1. i 2. stupni ZŠ. Dokáže pobavit a rozesmát, ale i nasměrovat k zájmu o češtinu. Texty jsou vhodné pro rozvoj představivosti a zároveň pro práci s jazykem, pro rozvoj schopnosti popisu nebo líčení. Jemný, inteligentní humor, krásné ilustrace a obrovská dávka fantazie a imaginace dělají z Patlasu zvířat jedinečné dílko. Kéž by se dostala do rukou našim žákům a studentům!“

Mgr. Růžena Písková Ph.D, Katedra českého jazyka a literatury FPE ZČU

Patlas zvířat lze objednat na internetu nebo koupit u všech dobrých knihkupců. Pokud chcete objednat více kusů, napište nám na e-mail postolka@patlas.cz.

Besedy pro základní školu

Beseda o knize Patlas zvířat obsahuje povídání o názvech zvířat, společné pochopení principu knihy a ukázky z ní, ale také informace o vzniku a vydávání knih obecně. Jak se domluvit s nakladatelstvím? Kdo všechno na knížce spolupracuje? Co je potřeba specifikovat na vzhledu knihy? Jak to všechno pokračuje po vytištění? (Nutno varovat třídní učitele, že beseda způsobuje v řadách dětí přemýšlení a smích současně.) V případě zájmu o společnou besedu s autorkou knihy nás kontaktujte pomocí e-mailu postolka@patlas.cz

V týdnu od 19. 9. do 23. 9.2022 se na 28. ZŠ v Plzni uskutečnilo 8 besed o knize Patlas zvířat pro děti ve třetích, čtvrtých a pátých třídách.

Seminář pro Pedagogickou fakultu ZČU

Ze semináře didaktiky českého jazyka s debatou o využití knížky Patlas zvířat ve školní výuce, který se uskutečnil 27. 9. 2021 na pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Moc nás potěšilo, kolik možných aktivit studenti navrhli v oblasti výtvarné, slohové i komunikační.

Pohled do čtenářského deníku Rút Novákové (Zlechov u Uherského Hradiště).